Nedeľa 16. 12. 2018

Prvý vodácky tréning

V tento pamätný deň sme po prvýkrát "smočili" (autor prispevku je Moravák) naše pádla v jazere Draždiak a začali tak vodácku éru.

Zloženie posádok (háčik a kormidelník) plne zodpovedá naturelu všetkých zúčastnených. O tomto je široko pojednané v knihe Proč bychom se netopili, aneb Oféliin vodácký průvodce. Zvlášť by som Vás chcel oboznámiť s posádkami Adam-Peťo, Viki-Mišo. V obidvoch týchto posádkach vládla "idylická" atmosféra. Čo sa týka posádky Ada -Peťo, tam hlavným problémom bolo kto a ako má zabrať, a akým smerom to vlastne majú ísť. U posádky Viki-Mišo išlo o dlhšie trvajúcu vzájomnú "náklonnosť" ako z jednej, tak z druhej strany. Po pristátí na brehu nám obidvaja zúčastnení predviedli krátky šprint a nasledne Viki (ako kapitán) potrestala háčikovu drzosť. Touto cestou Viki udeľujem pochvalu za okamžite vyriešenie problému, ktorý mohol prerásť až do vzbury háčika. A to je, prosím, n e p r í p u s t n é!

Po porade s Frenkym a Tomášom "Žitom" sme vybrali prvú posádku na jarné vykúpanie. Dotyčná posádka sa túto skutočnosť dozvie až po vykonaní aktu.

Ináč sa tento deň niesol v priateľskom ovzduší, na ktoré reagovala prítomná p. riaditeľka Eva slovami, citujem: " Nik sa neomočil, a preto považujem tento deň za veľmi vydarený". Evin strach o zdravie posádok som jej na brehu zmierňoval recitovaním textov rôznych vodáckych piesní. Nezabralo.

Touto cestou chcem poďakovať Frenkymu a Tomášovi "Žitovi" z oddielu VK HRON za ich pomoc s trénovaním detí, a že toto všetko s nami budú robiť vo svojom voľnom čase. Dúfam, že ich cieľ, príprava  na letný splav v zahraničí, bude úspešne našimi vodákmi splnený.

(Viac informácií, obrazových, získate v našom fotoalbume)