Nedeľa 16. 12. 2018

Halloween 2013

Moji milí,

Halloween je za nami a pred nami je päť dní prázdnin.

Nebudem sa siahodlho rozpisovať o akcii ktorú máme úspešne za sebou. Deti nás potešili a najviac naši školskí "preborníci" v správaní. Ani raz nebolo nutné dvíhať si hladinu adrenalínu a diazepam tým pádom ostal zavretý v šuplíku.
Okrem výmeny spodného prádla po nočnom "poznávacom" zájazde krajinou mŕtvych sa vcelku nič výnimočného nestalo. Brušká sa napchali až na hranicu prasknutia a únava prišla skoro. Zuby sa umyli, na nohy neostal čas a ani chuť. Behom polhodinky bola horda tvrdá. Okrem vetrania nebol dôvod navštíviť ich komnatu a chrapkanie sa rozliehalo školou.
Deviataci odviedli svoju prácu dokonale. Dvor naozaj vyzeral ako Cháronova krajina, len tá rieka Styx chýbala. Sila odvahy našich najmenších dostala záhul. Ono vyloviť guličku z pohára plného všelijakých potvor nie je sranda a keď Vás unesú duchovia, no neviem, neviem ako by ste to rodičia rozchodili. V určitých momentoch by Eva, Mirka, Martina a Ľudka potrebovali minimálne štyri ruky. Taký bol záujem o ich osoby. Lea, Laura, Marek, Miško, Dano, Regina, Maco, Paťo a Peťo (dnešný už externista) Vám patrí naša vďaka za perfektný večer. Ale tie trenírky budete prať Vy, lebo sa to všetko odohrávalo vo vašej réžii. Musíte si niesť aj následky.
Neviem čím to je, ale na môj vkus vstávajú deti dosť skoro a pritom dostali priestor na dostatočnú realizáciu dlhého spánku. So slovami "A čo bude na raňajky? sa títo malí barbari rozliezli po celej škole. Najhustejší výskyt tohto "etnika" som zaznamenal v okoliu našej kuchyne. Dorážali ako osi. K ukľudneniu situácie došlo po podaní prvej várky párkov a vianočiek. Prepli sa z módu gumkáč do módu strava a šrotili a šrotili. Nechápem kam sa to niektorých jedincov všetko sprace. Začal som mať mierne obavy, že nám niekto praskne a my nemáme dostatok prostriedkov na odpratanie nebohých "žráčov". Bol som ale ubezpečný zo strany "raňajkujúcich" nech nemám obavy a kedy donesiem ďalšiu várku párkov. Rezignoval som a fičal som pomáhať Mirke v jej heroickom zápase s apetítom detí. Nik nepraskol a tí "drobčekovia" nám milostivo aj niečo nechali. Odgúľali sa do herne a tam v tichosti ako šelmy zažívali. Eva mala ale obavy aby sa nám nesčemerili a tak vyhlásila akciu čistotou tried posilníš mier a svoje zdravie. Netušil som koľko máme v škole "triednych" oportunistov. Všetci ako jeden mužožena spolu držali až do chvíle, kedy Eva "demokraticky" rozhodla o náplni ich ďalšieho času. S frflaním sa "ochotne" dvihli a odkráčali do svojich tried. Celou cestou ale dávali hlasno najavo, aká krivda sa im to deje. Škola zasa vyzerá tak, ako má. Čisto a útulne. A kontajner je napchatý až po vrch. Touto cestou Vás chcem upozorniť, aby ste si skontrolovali či máte svoje deti, pretože keď sa Eva pustí do upratovania nerobí rozdiely. Berie to rad radom a mám obavy či sa niektorí jedinci nechceli pred ňou a jej zápalom do upratovania skovať napr. do smetných košov (mali ste už také prípady, koše sú dosť veľké).
Pokiaľ ich teda máte doma, tak je dobre a tešíme sa nich po prázdninách.

Petr

p.s.: príspevok neprešiel cenzúrou a tak pokiaľ sa chybička vloudila berte to ako daň mojej českoslovenčiny.