Vyučovanie

Streda 18. 5. 2022

Navigácia

Fotogaléria

Kontakt

 • Súkromná základná škola pre intelektovo nadaných žiakov
  Znievska 2, 851 06 Bratislava
  www.intelekt.sk
  dotazy@intelekt.sk
  intelekt@intelekt.sk
 • +421 903 382 064
Počet návštev: 3297567
 • Moja láska k Tour de France  a storočnica, ktorú tohto roku oslavuje, ma išpirovala na uskutočnenie niečoho podobného. Ale pre deti.

  Celá akcia vznikla na základe nášho projektu Intelekt a pohyb, a počas debát s našou Dankou. Hľadali sme spôsob, ako ešte viac zapojiť deti do športových aktivít. Vodáctvo a lyžovanie majú na našej škole  úspech, ale niečo tomu ešte chýbalo. Zapojiť do športových aktivít väčšie množstvo detí, teda detí aj mimo našej školy. Radi ich privítame aj na našich vodáckych akciách.

  U nás funguje triumvirát - vodáctvo, lyžovanie  a cyklistika. Počas testovania projektu na našich žiakoch vídíme žiadaný posun v správaní ku svojim spolužiakom, a okoliu. A to je náš hlavný zámer. Bude to síce beh na dlhej trati, ale za tú námahu to stojí.  


  Teraz niečo k "túr". Trať sme vyberali čo možno najľahšiu, a aby viedla po doporučených cyklotrasách. Nezľaknite sa profilov jednotlivých etáp, na papieri vyzerajú síce so svojimi "výškami" desivo, ale v skutočnosti sú stúpania v norme. Teda našej, amatérskej. Pre profíkov je to placka. Ubytovanie bude zabezpečené pod stanmi, variť si budeme sami. Ostatné je uvedené v propagačnej skladačke o tour.  Som veľmi vďačný rodičom, ktorí sa podujali  pomôcť nám počas tour a podporili nás v tejto akcii.

  Máme na škole rodičov, ktorí nás podporujú i finančne. Takže tu a teraz  je správny čas na naše poďakovanie - Ďakujeme pani Kurlyak a pán Mauri, nielen za Vašu výpomoc pri prevozoch detí na akcie, ale aj za Váš čas strávený s nami, ale hlavne za finančnú výpomoc, ktorá nám umožňuje realizovať náš projekt Intelekt a pohyb.

  Tour je otvorená, to znamená, že sa na nej môže zúčastniť každý, kto si trúfne prekonat na bicykli trasu Bratislava - Brno - Praha. Môžte sa pripojiť aj počas trvania tour, najlepšie bude aspoň na tri dni. 

  Celá tour de intelekt 2013 má za cieľ deťom dokázať prekonať seba samých, a hlavne prežiť prázdniny v spoločnosti iných detí, a príjemne. Aby mali radšej mozole na zadku, ako na prstoch od večného "mobilovania" a styku s klávesnicou.

  S pozdravom

   

  Petr Orság

  mobil: 0903 716 874
  mail: tourdeintelekt2013@intelekt.sk

  P.S.: Odkaz pre sponzorov, nájde sa niekto?

  31.05.2013 21:46 | viac »