Vyučovanie

Piatok 30. 10. 2020

Fotogaléria

Kontakt

 • Súkromná základná škola pre intelektovo nadaných žiakov
  Znievska 2, 851 06 Bratislava
  www.intelekt.sk
  dotazy@intelekt.sk
  intelekt@intelekt.sk
 • +421 903 382 064
  +421 903 716 874
Počet návštev: 2483616

AKCIA „JEDÁLEŇ"

 

Po dlhšej dobe sa Vám opäť prihováram, alebo lepšie povedané prihovárame písomne. Pobyt na lešení mi momentálne zaberá všetok voľný čas. A tak len v krátkosti.  


Prvotný zámer bol jasný.  Vymaľovať, vykachličkovať a zariadiť.

Realita ja ale iná. Už pri začatí kachličkovania majster Zemplény  (to je ten pán,  čo sa rozhodol nám pomôcť pri realizácii jedálne) ticho sykal cez zuby. Tam odpadol kúsok, tam kus, toto nedrží, tamto by malo ísť dole, a vôbec....

Moje prvotné nadšenie chladlo a ukončenie sa zdá byť v nedohľadne. Nož ču  (takto hovorila naša dcéra, keď bola malá a riešila nejaký svoj problém), tak poďme do prestavby.

Najskôr skontrolovať priečky, praskajú, poďme ich opraviť. Keď chceš kachličky, odstráň staré.  Elektrické vedenie nevyhovuje zámerom . Zakryť  a vysekať nové. Teplá voda?  Dosekáš elektriku a začneš s vodou. Tú vodu treba zakryť, preto postavíme novú šachtu. V bývalej kúpeľke je zlá priečka, dole. Treba vybudovať novú. Odpad zo strechy očistiť a zakryť sadrokartónom. Popraskal múr u ôsmakov a na chlapčenskom WC – opraviť. Takto to pokračuje a pokračuje....

Moja nočná mora, prechod do jedálne zo školy, sa realizovala napodiv v priebehu jedného dňa. Zatancoval som si malý víťazný „taneček“. Veľký si zatancujem  až to bude všetko hotové.

S nemalou pýchou Vám oznamujem, že som bol pochválený za svoje murárske, vodárske a iné aktivity majstrom Zemplénym.   Logisticky som taktiež pokročil. Už viem kde zohnať to, toto zasa tam a kilometre naskakujú.  Popri tom musím stíhať aj nejaké administratívne povinnosti.

Pomoc rodičov, menovite Miša Blaška, Pala Valachyho a Radima Demáčka je neoceniteľná. Ich nadšenie a elán posunul dokončenie prestavby jedálne o veľký kus dopredu.  

Na tomto mieste musím poďakovať p. Demáčkovej, že Radima so mnou púšťa každý víkend na stavbu. To je piatok, sobota aj nedeľa. Vzdialenosť ich bytu od školy sa možno po tomto zmení. Nie je dobré bývať priamo pri škole. Sľubujem ale, že ihrisko už budem stavať sám.

Poďakovanie patrí aj Vám všetkým, ktorí  ste prispeli finančne na prestavbu jedálne. Mimoriadne chceme poďakovať rodine Záhorcových za ich 500 eurový príspevok. Doteraz sme preinvestovali 5.600 eur. Začíname mať problém  s nedostatkom financií, zostáva ešte dosť vecí dokončiť.

Ďalej  Vás chcem poprosiť o výpomoc pri upratovaní a následnom maľovaní . Tieto činnosti nieže by som neovládal, ale .... Radšej murovať ako maľovať.

Ďakujeme

Eva a Petr Orságovi

 

P.S.: Mimochodom, pani Demáčková výborne  varí...

P.P.S.: Hlboko sa klaniam majstrom murárskeho, inštalatérskeho a elektrikárskeho remesla